3-0 ο Παναθηναϊκός στο πρώτο του φιλικό με τη Φέγενορντ

Με το… δεξί ξεκίνησε στα φιλικά προετοιμασίας ο Παναθηναϊκός, καθώς στο πρώτο του παιχνίδι στην Ολλανδία νίκησε με 3-0 την πιο έτοιμη Φέγενορντ.

Οι Πράσινοι ήταν εξαιρετικοί στο πρώτο ημίχρονο, όπου και αγωνίστηκε η θεωρητικά βασική ενδεκάδα, ενώ στο δεύτερο παρά την πίεση των Ολλανδών δεν δέχθηκε γκολ, με τον Κότσαρη να πραγματοποιεί εξαιρετικές επεμβάσεις.

Το ίδιο βέβαια είχε συμβεί και στο πρώτο 45λεπτο με τον επίσης πολύ καλό Διούδη, καθώς ο ΠΑΟ είχε σημαντικά προβλήματα στην άμυνα και στη μεσαία γραμμή, εκεί όμως όπου περιμένει άμεσα μεταγραφική ενίσχυση.

Επιθετικά πάντως το Τριφύλλι ήταν εξαιρετικό, είχε τρεξίματα και σωστή ανάπτυξη και βρήκε τρία γκολ, με τον Μακέντα στο 5’, τον Μπουζούκη στο 22’ και τον Βέργο στο 72’.