Διακοπή στο ΟΑΚΑ, στα αποδυτήρια ο διαιτητής! Βόλτες οπαδών και αποπνικτική ατμόσφαιρα

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Νέα διακοπή στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης και με το σκορ να είναι 0-1 υπέρ των Πειραιωτών.

Στον… αέρα βρίσκεται πλέον το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό, καθώς μετά το «ντου» που έγινε στο πέμπτο λεπτό, υπήρξε νέα διακοπή στο 70ο λεπτό λόγω επεισοδίων έξω από το γήπεδο!

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου… μύριζε μπαρούτι, καθώς υπήρχε μεγάλη κινητικότητα στην εξέδρα των οργανωμένων, επεισόδια έξω από το γήπεδο και επίσης η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική λόγω ρίψης χημικών και δακρυγόνων.

Τελικά, ο διαιτητής μόλις ο καπνός ήρθε μέσα στο γήπεδο, ο διαιτητής αποφάσισε να διακόψει το ματς και αν φύγει για τα αποδυτήρια, ενώ την ίδια ώρα εκατοντάδες οπαδοί έφευγαν από την θύρα των οργανωμένων και μέσω του αγωνιστικού χώρου πήγαιναν σε άλλες θύρες για να… γλιτώσουν από τους καπνούς.

Σύμφωνα μάλιστα με όσα αναφέρουν από την ΕΡΤ, το παιχνίδι πολύ δύσκολα θα συνεχιστεί!