Άνετη νίκη (3-0) και ξανά εξάδα για το Τριφύλλι

Χωρίς να ανεβάσει ιδιαίτερα την απόδοσή του ο Παναθηναϊκός πέρασε ένα εύκολο βράδυ απέναντι στον Πανιώνιο στο σχεδόν άδειο ΟΑΚΑ, επικρατώντας με 3-0 και μπαίνοντας ξανά στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας.

Το ματς ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τους Πράσινους, αφού μόλις στο 14′ ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με συρτό σουτ του Δώνη, ενώ ο Μακέντα “κλείδωσε” ουσιαστικά τη νίκη για τον Παναθηναϊκό με ωραίο πλασέ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Το τελικό 3-0 “έγραψε” ο Ινσούα στο 64′ κι ενώ δύο λεπτά νωρίτερα ο Χατζηγιοβάνης είχε δει τον Μαλέρμπ να αποκρούει το πέναλτι που εκτέλεσε.

Παναθηναϊκός (4-2-3-1): Διούδης, Αποστολάκης, Νούνες, Πούγγουρας, Ινσούα, Κουρμπέλης, Δώνης, Μπουζούκης (73’ Μπεκ), Ζαχίντ (70’ Κολοβός), Χατζηγιοβάνης, Μακέντα (73’ Καμπετσής).

Πανιώνιος (4-2-3-1): Μαλέρμπ, Ρέντζας, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Σαραμαντάς, Οικονομίδης, Κιάκος, Μασούρας (24’ Παπαγεωργίου), Τσιλούλης, Παπανικολάου (84’ Γρίβας), Δούμτσιος (57’ Μιλόγεβιτς).