Champions League: ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ – ΤΣΕΛΣΙ 1-1

Το κανονικό πούλμαν της Τσέλσι τράκαρε στο Παρίσι αυτό του Μουρίνιο όχι!

Η Παρί διψούσε για εκδίκηση, όμως το γκολ των «μπλε» έκανε όλη τη ζημιά και το 1-1 τους δίνει προβάδισμα πρόκρισης.

Με τον… δοκιμασμένο τρόπο πήρε η Τσέλσι προβάδισμα πρόκρισης για τους «8» του Champions League.

Με την συνηθισμένη τους αμυντική τακτική στα εκτός έδρας ματς, οι «μπλε» έφυγαν με το 1-1 από την έδρα της Παρί και έχουν το πάνω χέρι στην μάχη για το εισιτήριο.

Ελαφρώς καλύτερο ξεκίνημα στο ματς για τους Γάλλους, που ανέβασαν σταδιακά την απόδοσή τους ζορίζοντας του αντίπαλους αμυντικούς. Τελικά, οι Λονδρέζοι κατάφεραν να κάνουν τη ζημιά κόντρα στη ροή του αγώνα και να πάρουν το προβάδισμα σε ένα καθοριστικό σημείο με τον Ιβάνοβιτς. Το ίδιο… κόλπο έκαναν και οι γηπεδούχοι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, βρίσκοντας την απάντηση στο 54ο λεπτό με τον Καβάνι. Από εκεί και πέρα οι Παριζιάνοι πίεσαν την σφιχτή άμυνα των «μπλε», που όμως κατάφεραν να κρατήσουν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του Τσακίρ την ισοπαλία.