«Διαβασμένη» η Σπάρτη με Κισσαμικό – «Στοπ» απο Σπύρο Βλάχο, «τρύπησε» τα δίκτυα ο ΜΑΝΤΖΙΡΗΣ

1-1 ήρθε η Σπάρτη το Σάββατο στο Δημοτικό Στάδιο Λακωνίας,με τα πιτσιρίκια της, η οποία δικαιούταν ακόμη και την νίκη, να πραγματοποιήσει δηλαδή την απόλυτη έκπληξη, κόντρα στον ΑΟΧ/Κισσαμικός, ο οποίος παρουσιάστηκε εντελώς αδιάβαστος και απροετοίμαστος στο γήπεδο, στο Δημοτικό Στάδιο της Λακωνικής μας πρωτεύουσας!

H Σπάρτη παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο 58ο λεπτό με τον Μαντζίρη δεν κατάφερε να κρατήσει το σκορ και να ξεκινήσει με το δεξί, καθώς στο 79ο λεπτό ο Κισσαμικός ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαλονγκά και έσωσε τον βαθμό.

Ο Σκόρερ της….ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΑΝΤΖΙΡΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ!

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν ειδικότερα στο δεύτερο μέρος, ενώ τόσο η Σπάρτη όσο και ο Κισσαμικός θα μπορούσαν τελικά να φύγουν με τη νίκη. Παρόλα αυτά το ματς είχε καλύτερο ρυθμό μετά το τέρμα των γηπεδούχων και θα μπορούσε να έχει περισσότερα τέρματα.

Γίναμε προπονητές:

Η φετινή χρονιά ξεκίνησε για τον ΣΠΥΡΟ ΒΛΑΧΟ να αγωνίζεται για την ομάδα της ΠΑΕ ΣΠΑΡΤΗΣ.

Περασμένος και ερχόμενος από Ατρόμητο, Απόλλων Σμύρνης, Φωστήρα και Αιγινιακο.

Battle in the air…Σπύρος Βλάχος

Με το δεξι αν και αριστερός μπήκε στον πρώτο του αγώνα με τον Α.Ο.Χ Κισσαμικος σε αμυντική θέση στοπερ και έδωσε στον αγωνιστικό χώρο και τους φίλαθλους το παρόν με την σωστή εμφάνιση του και έβαλε στοπ σε πολλές φάσεις που πήγε να απειληθεί η ομάδα της Λακωνίας.

Με πολύ ωραία απόδοση και καταπληκτικές φάσεις έλαβε τέλος το παιχνίδι με ισόπαλο σκορ.

ΣΠΑΡΤΗ (Αντρέι Τσερνίσοφ): Σταματόπουλος, Κολτσίδας, Βλάχος, Κοζάκης, Φραγκούλης, Τιεντσέ, Στογιάνοβιτς, Βλαχομήτρος (91’ Καλούσης), Ματέους (69’ Κωνσταντινόπουλος), Καινούργιος (63’ Καψάσκης), Μαντζίρης.

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Ζιούλης, Φαζός, Παπαχρήστος, Καντιμά (59’ Μαλόνγκα), Γκίνη, Σιμόν, Καραγιάννης, Αρναρέλλης (59’ Σάλιακας), Χαλκιαδάκης (70’ Αποστολόπουλος).