ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ισόπαλο το ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το μεγάλο ντέρμπι της Τούμπας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό, αποτέλεσμα που ξεκάθαρα βολεύει τους Πειραιώτες, οι οποίοι παρέμειναν στην κορυφή και στο +10 από τους Θεσσαλονικείς.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό, είχα πολλές και το… φτωχό σκορ το αδικεί, όπως «παράπονα» μπορούν να έχουν και στον Δικέφαλο, που ίσως άξιζαν τη νίκη απέναντι σε έναν μετριότατο Ολυμπιακό, που κατάφερε όμως να βρει το γκολ που ήθελε για να μη χάσει, με μία μόλις επίθεση σε ολόκληρο το δεύτερο 45λεπτο.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία που ήταν ανώτερη στο δεύτερο μέρος, προηγήθηκε στο 51’ με τον Ίνγκασον, ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον Μπα στο 77’, ενώ στα καθυστερήσεις ο Δικέφαλος είχε δοκάρι σε σουτάρα του Γιαννούλη!

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Κρέσπο, Γιαννούλης, Ελ Καντουρί, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Ουάρντα, Μουργκ (83′ Τζόλης), Κρμέντσικ (69′ Σβιντέρσκι).

Στον πάγκο: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Περέιρα, Τσιγκάρας, Νινούα, Λάμπρου.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Καμαρά, Βαλμπουενά (71′ Χασάν), Φορτούνης (82′ Μπουχαλάκης), Βρουσάι (62′ Ραντζέλοβιτς), Ελ Αραμπί (82′ Μασούρας).

Στον πάγκο: Κρίστινσον, Τιάγκο Σίλβα, Πέπε, Ντρέγκερ, Σισέ.