Κοιμηθήκαμε, αλλά προκρίθηκε στα ημιτελικά ο Παναθηναικός!

Ο Παναθηναϊκός προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας μετά το 1-0 με τον Αστέρα στην Τρίπολη. Το γκολ σημείωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαρινάκης. Οι «πράσινοι» είχαν επικρατήσει με το ευρύ 4-0 στο πρώτο παιχνίδι στο «Απόστολος Νικολαΐδης».

Μετά το σκορ του πρώτου αγώνα οι δύο ομάδες είχαν συμβιβαστεί με το γεγονός ότι ο Παναθηναϊκός θα πάρει την πρόκριση και έτσι το ματς διεξήχθη με τους προπονητές των δύο ομάδων να δοκιμάζουν σχήματα και πρόσωπα.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από σέντρα του Μέστο, ο Μαρινάκης με κεφαλιά πέτυχε το γκολ της νίκης του Παναθηναϊκού, τέταρτης επί του Αστέρα σε ισάριθμα ματς από την έναρξη της περιόδου.

Αστέρα Τρίπολης: Aθανασιάδης, Καλτσάς (64′ Ιγκλέσιας), Ευαγγέλου, Βιτάλι, Γιαννούλης, Μακροστέργιος,Τσουκαλάς,Τσιλιανίδης, Στανισάβλιεβιτς (74′ Φαρίνια), Μπαστιάνος, Ιωαννίδης.

Παναθηναϊκός: Βλαχοδήμος Ο., Μέστο, Μολέδο, Ευαγγέλου, Χουχούμης, Μπουμάλ (73′ Μαρινάκης), Ρέις, Λουντ, Βλαχοδήμος Π., Λέτο (61′ Μόλινς), Εμποκού (66′ Χατζηγιοβάνης).