ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΥΡΩΠΗΣ Η ΜΠΑΡΤΣΑ

Juventus-Barcelona-1-3

Η Μπάρτσα είναι μόνο μία και άλλη καμία.

Το απέδειξε και  σήμερα στο μεγάλο τελικό του Champions League, αφού κέρδισε στο Βερολίνο την Γιουβέντους με σκορ 3-1.

Σαρωτική η Μπαρτσελόνα κατέκτησε το Champions League, επικρατώντας με 3-1 της Γιουβέντους, στο Βερολίνο…. Τα γκολ για την Μπάρτσα οι Ράκιτιτς, Σουάρες και Νειμάρ, ενώ για την “Μεγάλη Κυρία”, είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Μοράτα.

Δείτε το γκολ του Νεϊμάρ Οι “μπλαουγκράνα” έφτασαν και σε τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα. Η Γιουβέντους που έψαχνε το γκολ βγήκε μπροστά, δίνοντας την ευκαιρία στους Ισπανούς να βγουν στην αντεπίθεση. Ο Πέδρο άλλαξε ωραία τη μπάλα με τον Νεϊμάρ και ο τελευταίος με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το τελικό 3-1

Δείτε το γκολ του Σουάρες Στο 68′ ο Σουάρες κάνει το 1-2 για την Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι κουβάλησε τη μπάλα από το κέντρο μέχρι την περιοχή της Γιουβέντους, έκανε το σουτ για να διώξει με δυσκολία ο Μπουφόν. Στη συνέχεια της φάσης όμως ο Λουίς Σουάρες από κοντά έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους Ισπανούς.

Δείτε το γκολ του Μοράτα Στο 55′ λεπτό ο Μοράτα κάνει το 1-1 για την Γιούβερ.  Η φάση ξεκίνησε από τον Μαρκίζιοπου με ένα ασύλληπτο τακουνάκι βρήκε τον Λιχτστάινερ. Ο μπακ της Γιουβέντους μπήκε στην περιοχή και γύρισε ωραία την μπάλα στον Τέβες, όμως το σουτ του τελευταίου εξουδετέρωσε ο Τερ Στέγκεν. Στη συνέχεια της φάσης όμως, ο Μοράτα από κοντά έγραψε το 1-1.

Δείτε το γκόλ του Ράκιτιτς Με γκολ του Ράκιτιτς, υστερα από πάσα του Ινιέστα, η Μπαρτσελόνα ξεκλειδώνει την αμυνα της Γιουβέντους και κάνει μόλις στο 4′ το 1-0