“Στοπ”του Μελίσσα στον Παναθηναϊκό – Τα έπιασε όλα ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού!

Με τον Μελίσσα να διατηρεί το 1-0 του Παναιτωλικού από νωρίς με σωτήριες επεμβάσεις στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα του Αγρινίου επικράτησε του Παναθηναϊκού που έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στην πρώτη τριάδα.

“Καταραμένο” αποδεικνύεται το Αγρίνιο για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος γνώρισε τη δεύτερη ήττα του σε λίγες μέρες στο γήπεδο της πόλης.

Μετά το 1-2 από τον ΠΑΣ Γιάννινα για το Κύπελλο, οι Πράσινοι “στραβοπάτησαν” και στο πρωτάθλημα, αφού έχασαν με 1-0 από τον Παναιτωλικό!

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα προηγήθηκε με τον Εντινγκά μόλις στο 6ο λεπτό μετά από αδράνεια της “πράσινης” άμυνας. Οι Πράσινοι “πέταξαν” ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο και… μεταμορφώθηκαν στο δεύτερο, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν, σπαταλώντας τεράστιες ευκαιρίες.

Ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού, Μελίσσας, έκανε μεγάλες αποκρούσεις σε προσπάθειες του Ιωαννίδη (55′, 61′, 62′), ο Τσότσαλιτς έδιωξε πάνω στη γραμμή σουτ του Αϊτόρ (61′) και ο Ενγκμπακοτό… κατάφερε να στείλει την μπάλα στο δοκάρι προ κενής εστίας (67′), με αποτέλεσμα ο Παναθηναϊκός να χάσει ένα ματς που θα μπορούσε κάλλιστα να κερδίσει!

Οι συνθέσεις:

Παναιτωλικός: Μελίσσας, Περέιρα, Μεντίνα, Τσότσαλιτς, Βάντερσον, Εντινγκά(77′ Τζανακάκης), Ταχάρ(65′ Τσιγγάρας), Ντάλσιο(85′ Κωνσταντόπουλος), Αριγίμπι(84′ Αρσούρα), Ντίας, Καρέλης(77′ Βέργος)

Παναθηναϊκός: Διούδης, Μολό(80′ Τζαβίδας), Χουάνκαρ, Βέλεθ, Καραγιάννης(83′ Αθανασακόπουλος), Νιάς, Βιγιαφάνιες(73′ Μακέντα), Μαουρίσιο, Νγκμπακοτό(83′ Χατζηγιοβάνης), Καμπετσής(46′ Αϊτόρ), Ιωαννίδης